KOMÓRKI MACIERZYSTE   I-PRF, A-PRF liquid

Medycyna estetyczna coraz częściej sięga po naturalne metody regeneracji tkanki skórnej, które są wolne od związków chemicznych wywołujących nietolerancję, w tym również reakcję alergiczną.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza oraz fibryny bogatopłytkowej są jednymi z najbardziej pożądanych, wykorzystujących moc regeneracyjną organizmu. Jednak największym przełomem w regeneracji i odnowie tkanek są komórki macierzyste. To "motor" całego organizmu. Od "zwykłych" komórek odróżnia je zdolność do nieograniczonej ilości podziałów oraz umiejętność ciągłego odnawiania się. Mogą odtworzyć każdą tkankę, której potrzebuje organizm w procesie naprawczym. Następuje ewidentny proces cofnięcia czasu, bez względu na to czy chodzi o twarz, chrząstkę, regenerację stawu czy odbudowanie mięśni.

Komórki macierzyste można podzielić na kilka grup. Należą do nich komórki embrionalne, płodowe i dorosłe. Te ostatnie znajdują się we krwi obwodowej oraz w tkance tłuszczowej. Są bardzo skuteczne zarówno w terapiach regeneracyjnych jak i odmładzających.

To zabieg naturalny, autologiczny i bezpieczny, w którym wykorzystujemy synergię działania własnych komórek macierzystych oraz fibryny nadającej strukturę. Polega na pozyskaniu z krwi klienta /podczas podwójnego odwirowania/ dwóch frakcji fibryny: komórkowej z hematopoetycznymi komórkami macierzystymi oraz fibryny wypełniającej przestrzeń /nadającej strukturę/.

Fibryna wypełniająca tworzy tymczasowy stelaż dla nowej tkanki skóry, natomiast fibryna komórkowa dostarcza komórki macierzyste, czynniki wzrostu, cytokiny oraz leukocyty niezbędne do odbudowy tkanki. To wzbudzenie naturalnych procesów regeneracji /poprawia się napięcie skóry, wzrasta elastyczność, zmarszczki ulegają spłyceniu, następuje redukcja blizn, w tym również potrądzikowych i rozstępów/.

Efekty są odczuwalne i widoczne w niedługim czasie po zabiegu, jednak pełen efekt przebudowy tkanki skórnej osiągamy po kilku zabiegach, a co za tym idzie - miesiącach. W przypadku skór bardzo wymagających ilość zabiegów może być większa. Zabieg można powtórzyć po czterech tygodniach. 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia
  • nadczynność tarczycy
  • choroby krwi zespół dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna
  • posocznica
  • nowotwory
  • przewlekłe schorzenia wątroby
  • ostre i przewlekłe zakażenia
  • leczenie antykoagulantami
  • stosowanie aspiryny i innych niesterydowych leków p/zapalnych.