OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE  PRP / FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA I-PRF

PERFEKCJA PŁYNĄCA Z NATURY

Proces starzenia się skóry to nic innego jak spowolnienie odnowy komórek. Nasz organizm mniej wydajny niż w młodości przestaje dawać sobie radę z ich samodzielną regeneracją. Możemy go wspomóc różnymi zabiegami - wystarczy tylko wybrać najodpowiedniejszy dla siebie.

Przełomowa terapia PRP z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowana jest w różnych dziedzinach medycyny: chirurgii rekonstrukcyjnej, ortopedii, stomatologii, okulistyce, dermatologii, ale również z bardzo dobrymi efektami w medycynie estetycznej. Polecana jest osobom poszukującym produktów naturalnych lub uczulonych na inne preparaty.  
Podając własne osocze unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości ich DNA.

To specjalny program biostymulacji komórek skóry, który opiera się na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi klienta. W tym celu pobieramy z żyły niewielką jej ilość /około 8 - 16ml/ do specjalnych probówek, które poddajemy wirowaniu. Otrzymanym materiałem ostrzykujemy miejsca, które pragniemy poprawić. Efekty widoczne w ciągu dwóch tygodni. Uzyskane osocze w sposób naturalny, biokompatybilny wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu - przywraca funkcje fizjologiczne komórek, regeneruje tkanki /pobudza naturalne siły organizmu do ich leczenia/, stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz produkcji, fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość. 

Zabieg zapewnia długotrwałe efekty regeneracji i rewitalizacji skóry nie tylko twarzy ale i całego ciała. Polecany jest przy skórach zmęczonych, bez napięcia, wysuszonych, wiotkich, zapadniętych, pozbawionych blasku, z widocznymi zmarszczkami, fałdami, zmniejszoną gęstością, niejednolitym kolorem, cerach naczynkowych, przy rozstępach jak również w przypadku nadmiernej utraty włosów /łysieniu plackowatym i łysieniu typu męskiego/. Jest doskonałym i skutecznym "opatrunkiem" po zabiegach laseroterapii czy innych zabiegach medycyny estetycznej - przyśpiesza proces gojenia.

Niwelujemy efekt podkrążonych oczu, kurze łapki, dolinę łez, bruzdy nosowo - wargowe, podnosimy kąciki ust, odbudowujemy łuki jarzmowe, znacznie zmniejszamy zmarszczki pin kodu /tzw. palacza/, obrzęcze szyi, "pergaminową" skórę szyi, luźną skórę nad kolanami i łokciami, poprawiamy napięcie dekoltu i stan skóry dłoni.

W celu podtrzymania efektów należy go powtórzyć. W przypadku skór dojrzałych zaleca się 3 zabiegi co 4 tygodnie. Następnie przypominający co 6 - 8 miesięcy. Natomiast przy skórach młodszych zaleca się 1 - 2 zabiegi w roku.

Osocze bogatopłytkowe jest "dopalaczem" dla komórek, dzięki któremu są zmuszane do efektywniejszej pracy niż to wynika z ich normalnego funkcjonowania.

Oddzielnym zabiegiem z użyciem własnej krwi klienta jest fibryna bagatopłytkowa, wolumetryczna terapia biostymulująca komórki skóry.
To płynna frakcja o wysokiej zawartości leukocytów, płytek krwi, czynników wzrostu. Podana bezpośrednio w miejsca widocznych ubytków tkankowych powoli koaguluje tworząc naturalną sieć, na której odbywają się procesy naprawcze, daje to efekt "podnoszenia i wypełnienia tkanek", znacznie poprawia waskularyzację oraz biotyp tych tkanek. Uzyskujemy silniejsze efekty stymulujące regenerację /zawieszone na włóknach fibryny płytki krwi powoli uwalniają zawarte w sobie czynniki wzrostu wpływające pozytywnie na proces regeneracji, w tym mezenchymalne komórki macierzyste/.
Początkowo komórki skóry, które chcemy stymulować nie posiadają receptorów dla czynników wzrostu, dopiero pod wpływem działania czynników wzrostu zaczynają je produkować.

W przypadku osocza, efekty widoczne narastajaco w czasie /widoczne po dwóch tygodniach/, utrzymują się przez kilka miesięcy. Natomiast w przypadku fibryny, widoczne natychmiast po zabiegu, utrzymują się w zależności od wieku i stanu skóry około 1 - 1,5 roku.
Zabiegi z użyciem osocza i fibryny są bezpieczne, zapewniają długotrwałe efekty, można wykonać je podczas tej samej wizyty lub jako zabiegi oddzielne. Dodatkowo fibryna znacznie intensyfikuje działanie osocza bogatopłytkowego. W wyniku tych zabiegów po prostu cofamy czas, ponieważ działamy na wszystkie poziomy, które ulegają procesowi starzenia i cofamy go. Choć proces starzenia będzie przebiegał nadal, to klient już zawsze będzie wyglądał młodziej niż w przypadku, gdyby się tym zabiegom nie poddał. Poza tym zawsze można je powtórzyć i zachować młodość na długo.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia
  • nadczynność tarczycy
  • choroby krwi /zespół dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna/
  • posocznica
  • nowotwory
  • przewlekłe schorzenia wątroby
  • ostre i przewlekłe zakażenia
  • leczenie antykoagulantami
  • stosowanie aspiryny i innych niesterydowych leków p/zapalnych.