ZADBANE I PIĘKNE DŁONIE

Wygląd dłoni dużo mówi o człowieku, warto więc zadbać o ich estetykę...

Skóra rąk zbudowana jest z naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej. Zawiera naczynia krwionośne, chłonne i limfatyczne, zakończenia nerwowe, receptory, gruczoły potowe, włókna kolagenowe i niewielką ilość tkanki tłuszczowej.
Naskórek chroni to wszystko przed działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami.

Wszelkim zmianom w wyglądzie skóry rąk towarzyszą procesy związane ze starzeniem się, zmiany w warstwach skóry właściwej oraz włókien kolagenowych, które prowadzą do powstania zmarszczek powierzchownych i głębokich, suchości, utraty jędrności i przebarwień. Skóra jest wówczas mniej elastyczna, odwodniona i bardziej podatna na uszkodzenia, urazy oraz inne, czasem patologiczne zmiany.
Przyczyną starzenia się skóry na dłoniach może być nadmierne opalanie tej okolicy oraz poparzenia termiczne; działanie niskich temperatur w tym odmrożenia; urazy i powstałe po nich blizny; nadmierne rogowacenie naskórka; ciężka praca fizyczna; palenie papierosów.
Starzenie się skóry jest procesem biologicznym, nieuniknionym i postępującym w czasie. Prowadzi do zmniejszenia aktywności komórek organizmu, spowolnienia procesów regeneracyjnych, obniżenia odporności. Zmniejsza się wtedy aktywnosć niektórych warstw skóry, a inne wręcz zanikają.

Czasem nieestetyczny wygląd skóry dłoni powoduje, że staramy się je ukrywać. Pamiętajmy jednak, że są zabiegi regeneracyjne, które mają na celu ich rewitalizację i odmłodzenie.

Doświadczenie zabiegowe oparte o najnowszą wiedzę medyczną pozwala na odpowiednie przygotowanie skóry dłoni i zastosowanie takiej metody regeneracyjnej, która pozwoli osiągnąć jak najlepsze rezultaty. To między innymi użycie koncentratu czynników płytkowych lub komórek macierzystych a także kwasu hialuronowego. Procedura nie jest jednorazowa. Wymaga kilku zabiegów, których zastosowanie w odpowiednim czasie pozwoli osiągnąć bardzo dobre wyniki.
Regeneracja pozwala pozbyć się nieestetycznych zmian na skórze dłoni związanych z wiekiem - w tym przebarwień, zmarszczek, nadmiernego wysuszenia skóry dłoni oraz po przebytych urazach i powstałych bliznach. Im szybciej pomyślisz o tym, tym lepszy rezultat osiągniesz. Należy zacząć działać jak najszybciej po zaobserwowaniu pierwszych zmian.
Cały cykl zabiegów regeneracyjnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc nie boli...

Terapia dłoni z użyciem osocza bogatopłytkowego czy fibryn związana jest z aktywacją biologicznych szlaków regeneracyjnych skóry rąk. Odpowiednio wykonana procedura odmładza dłonie i regeneruje głębokie warstwy skóry stymulując ją do odbudowy, świetnie radzi sobie z jej nawilżeniem i poprawą kolorytu.
Regeneracja z użyciem kwasu hialuronowego połączonego z innymi substancjami, np. witaminami, peptydami, aminokwasami, koenzymami pozwala odpowiednio nawilżyć skórę i ją odżywić.

Z zabiegów regeneracyjnych skóry dłoni stosowanych w moim gabinecie korzysta wiele osób w różnym wieku i wykonujących różne zawody. Stają się one niemal codziennością. Nasi specjaliści to dobrzy fachowcy z bardzo dużym doświadczeniem zabiegowym.

A.... w warunkach domowych zawsze pamiętaj o regularnym stosowaniu odżywczego kremu do rąk oraz o regularnym ich zabezpieczaniu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Naczelną zasadą pielęgnacji niezależnie od części ciała, której dotyczy, jest profilaktyka. Na nic bowiem zdadzą się nasze wysiłki i dążenie do regeneracji jeżeli dalej będziemy ją niszczyć.