PRZEKŁUWANIE USZU

W przypadku kobiet to już nie trend a wręcz tradycja, zdobią i dodają uroku...  
Piercing dotyczy w coraz większym stopniu również mężczyzn i nie budzi już takiego zdziwienia jak kiedyś.

Są różne metody przekłuwania uszu i każda z nich jest skuteczna. Najczęściej do tego celu stosuje się specjalne urządzenie z przygotowaną tzw. "przebitką", które z odpowiednią siłą i prędkością przekłuwa miękką część płatka ucha jednocześnie umiejscawiając tam kolczyk. Zabieg trwa dosłownie moment, ale dla "straszków" można zastosować krem znieczulający.

Teraz kilka słów o pielęgnacji w pierwszych dniach po zabiegu...

* W celu zapobieżenia infekcji, przez kilka dni należy przemywać miejsce przekłucia uszu dwa razy dziennie wodą z łagodnym mydłem i dezynfekować płatkami nasączonymi alkoholem.
* Po umyciu włosów, ucho powinno zostać dobrze opłukane czystą wodą, delikatnie osuszone, a następnie przetarte płatkami z alkoholem.
* Nie należy dociskać "motylków" - tylnych zapinek. Powinny być one umieszczone zawsze na końcu kolczyka tak, aby w przypadku lekkiego obrzęku nie uciskać ucha oraz zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza, a co za tym idzie, wspomagać proces gojenia. Kolczyki posiadają w tym miejscu wcięcie wskazujące prawidłową pozycję motylka.
* Delikatna opuchlizna, zaczerwienienie może pojawić się tuż po przekłuciu. To normalne i powinno ustąpić w ciągu 48 godzin. Jeśli wystąpi nadmierny ból, duży obrzęk, podwyższona ciepłota skóry miejsca zabiegowego w jakimkolwiek momencie, niezwłocznie zasięgnij porady lekarza.
* Przez okres około 6 tygodni nie należy dotykać uszu czy kolczyków bez potrzeby, wyciągać "przebitek", gdyż dziurki mogą się zarosnąć w przypadku ich nienoszenia.

Proszę pamiętać, że nawet po wygojeniu "dziurek w uszach", powinno się zawsze wybierać kolczyki z materiałów niepowodujących alergii /złoto, srebro, tytan, stal chirurgiczna/.