REDUKCJA BLIZN POTRĄDZIKOWYCH... - A JEDNAK MOŻLIWA!

W terapii najczęściej stosuje się zabiegi złuszczające z użyciem peelingów chemicznych, dermabrazję mechaniczną lub laserową. Przy głębokich bliznach potrzebne jest wielokrotne powtarzanie zabiegów a porównując blizny do pasm górskich, mechaniczne lub chemiczne ścieranie wierzchniej warstwy naskórka usuwa tylko wierzchołki tych gór. Ponadto zabiegi głęboko złuszczające obejmujące całą powierzchnię skóry wiążą się z długotrwałym procesem gojenia, a co za tym idzie z wyłączeniem z życia społecznego. Z kolei metody z zastosowaniem laserów frakcyjnych doskonale sprawdzają się w przypadku terapii rozstępów czy usuwania zmarszczek, mają jednak ograniczone działanie i nie są tak skuteczne w niwelowaniu blizn przerosłych.

Analizując możliwości zabiegowe, bardziej skuteczna w terapii blizn będzie metoda mikronakłuwania.

Działanie DermaPenu polega na tworzeniu w skórze mikrouszkodzeń poprzez system pulsujących igieł wykonujących w niej pionowe mikrootwory. Uruchamia to naturalne czynniki wzrostu, w efekcie których następuje silna regeneracja, pobudzenie fibroblastów oraz produkcja nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Zachodzące procesy regeneracyjne powodują, że organizm jakby od wewnątrz wytwarza nową skórę, która zastępuje bliznę.
Nie ścieramy więc wierzchołków blizn lecz przedubowujemy strukturę skóry od środka.

Dużym atutem DermaPenu jest głębokość penetracji umożliwiająca działanie na poziomie skóry właściwej. Trzeba pamiętać, że im głębsze mikrourazy tym silniejszy proces przebudowy skóry, czyli lepszy efekt terapeutyczny.

Mikronakłuwanie za pomocą DermaPenu w zależności od rozmiaru i liczby blizn, trwa maksymalnie kilkanaście minut. Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona a na blizny nakładana jest substancja aktywna, która w trakcie nakłuwania wnika w nią.

Można zastosować preparat z krzemionką, który tworzy specjalne wiązania między włóknami kolagenu i elastyny, dzięki czemu porządkuje się struktura tkanki. Przy głębszych bliznach należy zastosować osocze bogatopłytkowe czy fibrynę komórkową by maksymalnie zdopingować skórę do przebudowy.

Urazy to bodźce, które uruchamiają proces gojenia, w trakcie którego powstaje nowa tkanka. Aby jej jakość była jak najlepsza, dostarczamy skórze wysokiej jakości budulca.

Seria zabiegów z użyciem DermaPena jest wstanie poradzić sobie nie tylko z bliznami potrądzikowymi. Terapia w znaczący sposób poprawia też wygląd blizn oparzeniowych, pooperacyjnych czy pourazowych.