USUWANIE / ROZJAŚNIANIE MAKIJAŻU PERMANENTNEGO

W dzisiejszych czasach makijaż permanentny jest bardzo popularną usługą, niestety świadczoną na różnym poziomie. Niedokładny, przerysowany bądź odbarwiony często bywa powodem frustracji, złego samopoczucia i nienaturalnego wyglądu. W przypadku nietrafionej decyzji bądź fatalnych efektów pracy niedoświadczonych linergistek należy go usunąć.
W związku z tym zabiegi jego usuwania cieszą się niemal tak samo dużym zainteresowaniem, jak usługa jego wykonania. Sposób usunięcia, rozjaśnienia czy korekty jest za każdym razem dobierany indywidualnie podczas konsultacji.

Preparat PMU Professional Remover jest idealną alternatywą dla zabiegów z użyciem lasera. Porównywalny do działania lasera, jednak w znacznym stopniu pozbawiony negatywnych skutków. Sprawdza się bardzo dobrze w usuwaniu różnokolorowych makijaży /także w przypadku barwy cielistej, żółtej, pomarańczowej, czerwonej, łososiowej, niebieskiej i zielonej/ jak i w miejscach wybitnie delikatnych /czerwień wargowa czy powieka/.
Preparat wprowadzany jest w górne warstwy naskórka gdzie jest absorbowany. Wskutek działania następuje zmiękczenie barwnika, który stopniowo kumuluje się i wydostaje z preparatem na powierzchnię skóry w postaci strupków. Pigment jest "wypychany" ze skóry na zewnątrz podczas zabiegu oraz wraz ze strupkiem podczas procesu gojenia. Cząstki pigmentu nie osadzają się w węzłach chłonnych czy wątrobie. Jest bezkwasowy. Składa się wyłącznie z naturalnych składników co pozwala pracować bezpiecznie, bez ryzyka poparzenia czy zabliźnienia skóry. Zawarte w nim minerały łagodzą podrażnienia i dbają o bezpieczny proces gojenia, a także powodują przedłużone wyłuszczanie po zejściu strupków.
Efekty rozjaśniające są widoczne niemalże natychmiast, jednak efekt końcowy najbardziej widoczny jest po około 3 tygodniach. Ilość zabiegów i efekty depigmentacji uzależnione są od kilku czynników /kolorystyki, rozległości makijażu, jakości wcześniejszych pigmentów, głębokości ich aplikacji/. Przyjmuje się, że usunięcie takiego makijażu będzie wymagało 2 - 4 zabiegów w odstępach co najmniej 4 - 6 tygodni.
Ważna jest pielęgnacja domowa - przez pierwsze dwa dni nie należy miejsca zabiegowego namaczać ani smarować żadnymi kremami. Od trzeciego dnia zaleca się używanie maści lekko nawilżającej i przyśpieszającej gojenie naskórka. W żadnym wypadku nie wolno zdzierać strupków a także korzystać z sauny, basenu, siłowni i solarium /blizny, infekcje/.

PMU Professional Remover jest skuteczny przy każdym rodzaju cery i nie wyłącza z codziennego życia.

Istotna jest również możliwość dokonania ewentualnej korekty nowego makijażu w trakcie jego tworzenia.