BY SPOJRZENIE MIAŁO MOC

Chcemy wyglądać młodo, zdrowo i być wypoczęci. Niestety nie wszystkim to dane. Pojawienie się cieni oraz opuchlizny pod oczami, potocznie nazywane workami czy obrzękami pod oczami, dodaje lat i sprawia, że osoby takie wyglądają na zmęczone, a nawet smutne.

W przypadku wielu ludzi, nieestetyczne zasinienia są uwarunkowane genetycznie. Ci o głęboko osadzonych oczach, mają większą skłonność do cieni i w przyszłości do "worków pod oczami".
Ze względu na dużą delikatność, skóra tej okolicy starzeje się najszybciej, a położone pod nią naczynia krwionośne zaczynają mocniej prześwitywać, dając niepożądany efekt podkrążonych i zmęczonych oczu.
Kolejną przyczyną pojawiających się zagłębień pod oczami jest zwiększający się z wiekiem ubytek tkanki tłuszczowej wokół oczu oraz zanik kości oczodołu.
Ale zasinienia w okolicy oczu mogą też być spowodowane przez alergie, przyjmowanie niektórych leków, przebyte choroby i nieprawidłową pracę niektórych narządów czy zastoje limfatyczne.
Dlatego tak ważne jest aby skonsultować się z lekarzem, który stwierdzi czy cienie pod oczami to kwestia fizjologii, niewyspania czy problemów zdrowotnych.
Zdarza się, że osoba zamiast zabiegów czy leków potrzebuje więcej snu, odpoczynku i zmiany nawyków żywieniowych. Umiarkowany wysiłek fizyczny, picie większej ilości wody i dieta zawierająca minimalną ilość soli, cukrów i przetworzonej żywności to pierwszy krok do poprawy kondycji, również całego organizmu.

Z zabiegów medycyny estetycznej mamy kilka, które pomogą zredukować ten problem. Gdy widoczne są zagłębienia pod oczami, dobrym rozwiązaniem może być podanie fibryny komórkowej i stelażowej w tę okolicę. Mezoterapia to idealny zabieg dla tych, którym zależy na naturalnym efekcie rozjaśnienia zasinień i odżywienia skóry bez stosowania wypełniaczy. Skóra regeneruje się i stopniowo rozjaśnia oraz napina, a terapia daje efekt wypoczętego spojrzenia i nawilżonej skóry, choć rezultat nie jest natychmiastowy.
Inne zabiegi, które dają spektakularne efekty redukcji worków pod oczami to nici rewitalizujące PDO, które można połączyć z osoczem bogatopłytkowym czy fibryną komórkową.
Jeśli występuje problem z krążeniem limfy, niezbędny będzie masaż drenujący odprowadzający chłonkę.

Zabiegi redukujące problem worków i zasinień pod oczami należy wykonywać w serii, aby skóra poddawana była regularnej stymulacji.

Zasinienia, opuchliznę i worki pod oczami można starać się tuszować. Ale zdecydowanie trwalsze efekty daje kompleksowe podejście: zmiana stylu życia i zabiegi medycyny estetycznej. Działając systematycznie i konsekwentnie możemy zniwelować ten problem.

Więc jeśli narzekasz, że oczy masz nieduże lub głęboko osadzone, powieka opada, skóra nadmiernie się marszczy..... masz worki  lub cienie. Nie wpadaj w depresję..... albowiem istnieją zabiegi, które potrafią pięknie otworzyć oko, odświeżyć spojrzenie, przywrócić im blask. Zabiegi, dzięki którym będziesz uśmiechać się do własnego odbicia w lustrze!