MAKIJAŻ PERMANENTNY

To makijaż trwały utrzymujący się w zależności od typu i koloru skóry od 2 - 3 lat. Zabieg polega na wprowadzeniu hypoalergicznych barwników mineralnych do zewnętrznych warstw skóry.

Makijaż permanentny czyni kobietę bardziej pewną siebie w każdej sytuacji życiowej, daje trwale zadbany wygląd i oszczędza dużo czasu. Jego celem jest podkreślenie w sposób naturalny piękna każdej z Nas. Pomaga skorygować kształt brwi, ust oraz podkreślić wyraz oczu.

Piękna, regularna linia brwi to niezwykle ważny element twarzy, decydujący w dużej mierze o harmonii jej rysów. Kształtne brwi to niestety rzadkość. Perfekcyjna pigmentacja metodą cieniowania, włoskową lub łączoną pozwoli cieszyć się naturalnym i pięknym ich kształtem. Metoda cieniowania polega na wykorzystaniu takich metod rysunku, które pozwolą osiągnąć efekt naturalnych a jednocześnie bardzo regularnych brwi. Cieniowanie sprawia, że rysunek wtapia się pomiędzy włoski dyskretnie przyciemniając i regulując linię brwi w całym ich przebiegu. Z kolei metoda włoskowa polega na uzupełnieniu rysunkiem brakujących włosków w przebiegu łuku brwiowego. W tej metodzie wypracowuje się włos po włosie cieniutką igłą, tworząc niezwykle delikatny i naturalny efekt regularnych i gęstych brwi.

Wyrazista oprawa oczu jest marzeniem każdej kobiety. Bardzo wygodnym sposobem ich podkreślenia jest makijaż permanentny górnej i/lub dolnej powieki. Stosowane techniki pozwalaja dobrać formę, kolor i intensywność rysunku indywidualnie do każdego typu urody tak, aby makijaż nie był przerysowany lecz pięknie i dyskretnie podkreślał oczy. Intensywność i grubość kreski górnej zależy od preferencji. Zagęszczenie linii rzęs polega na przyciemnieniu ich nasady. Efekt jest niezwykle piękny i dyskretny. To propozycja dla Pań, które na co dzień nie malują się zbyt mocno i oczekują subtelnego makijażu. Z kolei kreski na powiekach dolnych są pięknym dopełnieniem kresek na powiekach górnych.

Makijaż permanentny ust powinien być przede wszystkim naturalny i świeży. Perfekcyjnie wypracowany kształt i odpowiednio dobrany kolor sprawią, że usta będą ponętne i zadbane bez konieczności stosowania pomadki. Kontur ust może być zaznaczony w sposób wyraźny lub jedynie delikatnym obramowaniem nasyconej pożądanym kolorem czerwieni wargowej. Właściwie wykonanym konturem można wyrównać ewentualne asymetrie ich naturalnego kształtu a także delikatnie powiększyć, zawsze jednak z umiarem. Nadanie ustom optymalnego kształtu pozwala następnie wykonać wypełnienie kolorem czerwieni wargowej. Przy jego doborze należy zastosować takie pigmenty, które nadadzą ustom młody i świeży wygląd. Zawsze należy trzymać się zasady: "mniej znaczy więcej".

Zabieg w zależności od rozległości może trwać od jednej do kilku godzin. Wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatne zaczerwienienie i obrzęk, który mija po kilku godzinach. W piątym dniu naskórek zaczyna się delikatnie złuszczać, jest to proces naturalny. Bardzo ważne jest nawilżanie. Po tygodniu zabarwienie makijażu blednie, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna. Przez cztery tygodnie po zabiegu nie należy korzystać z solarium i sauny. 

Przeciwwskazania:

  • ciąża i okres karmienia
  • infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze
  • przyjmowanie leków sterydowych
  • antybiotykoterapia
  • niewyrównana cukrzyca

Aby uniknąć opryszczki przy pigmentacji ust należy przez ok. tydzień przed i po zabiegu przyjmować preparaty antywirusowe /np. HEVIRAN/.

Makijaż permanentny to dążenie do doskonałości, wielka wygoda, oszczędność czasu i co ważne - widoczny efekt.

  • Certyfikaty i atesty barwników dostępne do wglądu w gabinecie.