NICI PDO - PRZECIW OPADANIU

Nowe trendy medycyny estetycznej opierają się obecnie na zasadzie uzyskania efektu tzw. "natural look". Polega to na odmładzaniu w taki sposób, abyśmy wyglądali młodo ale bez zmiany rysów twarzy. Tak, aby nasze policzki i usta nie były sztucznie napompowane jak niekiedy widuje się to u osób, które przesadzają z ilością kwasu hialuronowego, albo "porcelanowe twarze" u osób z nadmiarem toksyny botulinowej.

Nić PDO - polidioksanon jest silnym syntetycznym włóknem, składającym się z jednego, dwóch lub trzech skręconych włókien, które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Jest materiałem znanym i stosowanym w medycynie od wielu lat. Dotychczas był on głównie wykorzystywany do produkcji szwów skórnych i podskórnych stosowanych w chirurgii, urologii, ginekologii, okulistyce. Materiał ten spełnia wszystkie wymogi względem wyrobów medycznych i wykazuje wysoki profil bezpieczeństwa.
Na podstawie obserwacji klinicznych stwierdzono, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu - białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry. Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny - białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego /endogennego/ kwasu hialuronowego.
Nici wpływają na kondycję i napięcie skóry, zapewniając natychmiastowy i długotrwały efekt. Jest to zabieg, który łączy rewitalizację skóry na poziomie komórkowym z niwelowaniem zmarszczek i delikatnym liftingiem. Tworzą rusztowanie dla zwiotczałej skóry bez konieczności zwiększania jej objętości. Wprowadzając nici PDO w skórę uzyskujemy natychmiastową poprawę jej wyglądu.
Po około 10 - 14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu /kolagen i elastyna/, który trwa przez cały okres utrzymywania się nici w organiźmie /około 5 - 7 miesięcy/. Ze względu na szybkie tempo wchłaniania nici, nie ma ryzyka bliznowacenia. Zabieg trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut, jest praktycznie bezbolesny i nie wymaga uciążliwego okresu rekonwalescencji. Efekty estetyczne utrzymują się nawet do 2 lat.

Zabieg z użyciem nici PDO dedykowany jest osobom już od 30 roku życia bez dalszych ograniczeń wiekowych.

Zaraz po zabiegu może wystąpić miejscowe mrowienie, pieczenie a także delikatny obrzęk.
Nitki muszą ustabilizować się w skórze, dlatego też przez pierwszych kilka dni warto spać na wznak i ograniczyć mimikę twarzy. Przeciwwskazane są masaże okolicy poddawanej zabiegowi i intensywne ćwiczenia fizyczne. Nici wprowadzone do skóry "nie lubią" podgrzewania tkanek, które mogłoby przyspieszyć ich rozpuszczanie a nawet je uszkodzić. Z tego też względu po liftingu nićmi nie wykonuje się zabiegów laserowych ani z użyciem fal radiowych.

Nici różnią się długością, grubością, strukturą a co za tym idzie zastosowaniem. Krótsze sprawdzają się idealnie wokół oczu i na czole jako alternatywa dla botoksu - efekt estetyczny jest bardziej naturalny niż po podaniu toksyny botulinowej, ponieważ mięśnie mimiczne nie zostają unieruchomione a jedynie rozluźnione, rysy twarzy są łagodniejsze. Z kolei dzięki dłuższym niciom można otrzymać efekt delikatnego liftingu żuchwy, tzw. "chomików", przy średnich dobrze opracowujemy okolicę ust, szyi, dłoni.

Wskazania:

  • Twarz - pionowe i poziome zmarszczki na czole - w tym pomiędzy brwiami, lifting czoła, obniżone zewnętrzne krawędzie brwi, opadające brwi, wiotka skóra poniżej dolnych powiek, fałd nosowo-wargowy, fałd podbródkowy, fałd marionetkowy, V-lifting, opadające policzki i obszar pod dolną szczęką, fałdy skóry na policzku, pomarszczone i opadające policzki, zmarszczki pin kodu.
  • Ciało - fałdy i zmarszczki skóry na szyi i dekolcie, ujędrnianie skóry na piersiach, zwiotczenie tkanek i rozstępy na pośladkach, brzuchu, ramionach i nogach, niewrażliwa skóra i tkanka podskórna /szczególnie po liposukcji/.

Przeciwwskazania:

  • stany zapalne w miejscu zabiegu i w bezpośrednim sąsiedztwie
  • antybiotykoterapia - przerwa 2 tygodnie
  • leczenie antykoagulantami - przerwa 7 dni
  • stosowanie aspiryny i innych niesterydowych leków p/zapalnych - przerwa 7 dni
  • ostre i przewlekłe zakażenia organizmu
  • ciąża i okres karmienia.