WYMODELUJ SYLWETKĘ SKUTECZNIE I BEZ WYSIŁKU...

WYMODELUJ SYLWETKĘ SKUTECZNIE I BEZ WYSIŁKU...

Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak! I nie jest to kolejna "dieta cud" a profesjonalny zabieg medycyny estetycznej.

Likwidowanie tkanki tłuszczowej, czyli lipoliza iniekcyjna to nic innego jak nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Stosowana najczęściej w okolicy podbródka, pleców, ramion, bioder, brzucha, ud i kolan.

Zabieg polega na podaniu preparatu do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji, substancji powodującej rozpuszczanie komórek tłuszczowych. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. "Obrzęknięte" komórki pękają a uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi, następnie transportowane są do wątroby, tam następuje ostateczny rozpad tłuszczów i wydalenie z organizmu. 

Po wstrzyknięciu preparatu, miejsce iniekcji często staje się wrażliwsze na dotyk. Pojawia się zaczerwienienie, obrzęk i lekki ból. Może wystąpić miejscowy świąd skóry. Taka reakcja może utrzymywać się do kilku dni po zabiegu. Dolegliwości te można zmniejszyć zażywając leki antyhistaminowe oraz tradycyjne środki przeciwbólowe. Stan ten jest normalną reakcją organizmu, nie wymaga specjalnego postępowania i ustępuje samoistnie. Mogą też wystąpić małe krwiaczki, jak po każdym ukłuciu igłą. 

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. Efektem zabiegu, w zależności od okolicy jest utrata kilku centymetrów w obwodzie, np. w okolicy brzucha, bioder czy ud. Podobne rezultaty można osiągnąć w obszarze pośladków, kolan, wałeczków na plecach oraz drugiego podbródka.
Przy niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej zazwyczaj wystarczają dwa zabiegi. Jeśli tkanka tłuszczowa jest gruba i obfita, ilość zabiegów musi być zdecydowanie większa. Odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić około jednego miesiąca.

Należy pamiętać, że reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń różni się zarówno pomiędzy osobami, jak i różnymi obszarami u jednej osoby.
Wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych. Można również wykonać masaż klasyczny czy drenaż limfatyczny, który przyśpieszy usuwanie tłuszczu z komórek i ułatwi jego transport przez naczynia chłonne.

Otłuszczenia zostają usunięte trwale i nie odtwarzają się pod warunkiem, że nie dopuści się do znacznego wzrostu masy ciała.

Zaraz po zabiegu można powrócić do codziennych czynności oraz aktywności zawodowej. Nie wymaga rekonwalescencji.