PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU...

PIĘKNA W KAŻDYM WIEKU...

Piękna twarz to nie tylko młoda twarz. Piękna twarz to twarz harmonijna, pogodna, wypoczęta i pełna uroku. 

Co to znaczy...?
Z jednej strony nieuchwytny urok, a z drugiej całkiem jasno określone i zdefiniowane kształty i rysy twarzy. Oczywiście każda kultura będzie miała inny kanon piękna, ale zawsze będzie on opierał się na pewnych proporcjach i symetrii.

Kanon piękna w naszej kulturze to idealne proporcje, wspaniały owal, dość wydatne kości policzkowe, zwężająca się linia szczęki oraz wąska podstawa nosa. Oczywiście nie każdy musi wyglądać tak samo, ale procesy starzenia i pojawiające się bruzdy, linie smutku i zmęczenia dodatkowo zaburzają i oddalają nas od ideału.

Nie tylko zmarszczki są oznaką starzenia..... Utrata włókien kolagenowych, elastyny, kwasu hialuronowego powoduje utratę elastyczności i jędrności skóry. Mięśnie tracą swój spoczynkowy tonus, co powoduje opadanie tkanek. Następuje resorpcja kości, szczęka cofa się, podbródek wyostrza, zmniejsza się wysokość dziąseł, oczodoły powiększają się. Następuje utrata poduszek tłuszczowych co powoduje "zapadanie" gałek ocznych, skroni a także środkowej części policzków co nadaje surowego, kościstego wyglądu i tworzenie obwisłych fałdów skórnych i bruzd. 

Tkanki miękkie twarzy i nie tylko jej można odbudować. Znajomość zmian anatomicznych jakie występują podczas procesu starzenia jest niezbędna dla prawidłowego doboru zabiegów.
Istnieje wiele preparatów mogących temu podołać i nie myślę tu wyłącznie o wypełniaczach i wolumetrii. Bardziej skupiam się na stymulatorach tkankowych, zabiegach autologicznych, implantacji nici PDO, etc.

Należy pamiętać, że starzenie to proces wieloczynnikowy, w związku z czym zabiegi muszą być wielokierunkowe.