METODY ODMŁADZAJĄCE... NA CZYM POLEGA RÓŻNICA?

METODY ODMŁADZAJĄCE... NA CZYM POLEGA RÓŻNICA?

Tyle metod i każda z nich dobra! W takim razie którą wybrać?

Rzeczywiście każda z metod, czy to RF mikroiglowa, nici smart lift, kwas l-polimlekowy czy kwas hialuronowy, peeling chemiczny, osocze bogatopłytkowe, fibryny a także mezoterapie można z czystym sumieniem polecić jako bardzo dobry sposób na poprawę urody i odmłodzenie.

O żadnej jednak nie można powiedzieć, że jest najlepsza. W niektórych obszarach mają podobne działanie a w innych odmienne. Zastosowanie określonej metody zależy od rodzaju skóry, stopnia jej zniszczenia, kształtu twarzy, wieku, typu problemu a także czasu rekonwalescencji.
Nie ma uniwersalnej metody. No i każda z nich ma swoje plusy i minusy.

Do każdego człowieka i jego problemu należy podejść indywidualnie.

*** RF MIKROIGŁOWA
Zabieg polega na równoczesnym nakłuwaniu igłami i podgrzewaniu skóry. Działa głęboko do 3,5 mm, mocno liftinguje i ma krótki okres rekonwalescencji /1 dzień - skóra jest silnie zaczerwieniona/. RF mikroigłowa skutecznie działa na zmarszczki, wiotkość czy blizny poprzez stymulację. Czas "drażnienia" skóry to mikrosekundy. Okres przebudowy trwa kilka miesięcy.
Z kolei nie ma działania odświeżającego skórę, nie zlikwiduje przebarwień, nie rozjaśni skóry. Osoby z poszarzałą skórą muszą szukać innej metody, np. kwasów chemicznych czy mezoterapii. Ale można te dwa rodzaje zabiegów połączyć. Efekt super - "dwa w jednym". Osiągniemy zarówno rozjaśnienie, odświeżenie i zastymulowanie skóry oraz głęboki efekt liftingujący.

*** NICI SMART LIFT
Przy starzeniu się skóry dochodzi nie tylko do ścieńczenia i zwiotczenia skóry, ale też do powstania ubytków tkanek położonych głębiej. Potrzebujemy wówczas wykonać dla niej "rusztowanie". Dobrą metodą jest smat-lift. Zabieg polega na miejscowym wprowadzeniu mikronici chirurgicznych. Poprzez "drażnienie" tkanek, powodują one bardzo silną i długotrwałą stymulację skóry /około 7 miesięcy/. Zabieg nie wymaga żadnej rekonwalescencji. Podobnie jak RF mikroigłowa, metoda ta potrzebuje czegoś innego by zadziałać odświeżająco i bardziej zewnętrznie. I w tym przypadku można połączyć nici z kwasami, mezoterapią czy osoczem bogatopłytkowym.

*** KWAS L-POLIMLEKOWY
Podobna sytuacja jak w smart-lifcie. Wprowadzona do skóry substancja ma stymulować komórki do odbudowy. "Drażnienie" komórek kwasem polimlekowym trwa kilka miesięcy, dzięki temu następuje stopniowe, wyraźne zwiększenie objętości tkanek, nadbudowa ubytków, efekt liftingu. Metoda ta idealnie sprawdza się przy niwelowaniu doliny łez, bruzdach nosowo-wargowych, zapadniętych skroniach czy policzkach. Jednak są miejsca gdzie nie można preparatu zastosować /czoło, powieki, szyja/. Tu skuteczny będzie smart-lift połączony z mezoterapią lub osoczem bogatopłytkowym.
Kwas l-polimlekowy nie oświeży skóry.

*** KWAS HIALURONOWY
Metoda szybkiej korekty bruzd i zmarszczek bowiem unosi tkanki.Ten defekt estetyczny spowodowany jest opadającą, luźną skórą, pozbawioną energii i witalności. Jeśli ktoś uważa, że podanie usieciowanego kwasu jest "lekarstwem" na starzenie się skóry, ma bardzo błędne myślenie. Należy mieć świadomość, że tu nie ma żadnej stymulacji, a jedynie kamuflaż.
Rozsądnie byłoby zacząć od jej przebudowy, odświeżenia, nawilżenia i wzmocnienia. Zastosowanie np. RF mikroigłowej czy nici oraz mezoliftów i stymulatorów przyniesie lepszy rezultat.
Przy aplikacji tzw. wypełniacza, efekty mamy krótkotrwałe. Skutek uboczny - możliwość przemieszczenia się preparatu oraz rozciągnięcie tkanek. Przy każdej następnej aplikacji trzeba będzie podać go więcej.

*** OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE, FIBRYNA KOMÓRKOWA I STELAŻOWA
Najbardziej bezpieczne metody odmładzania. Wstrzykujemy tylko odwirowaną krew klienta. W materiale znajduje się duża ilość płytek krwi, które są silnym stymulatorem. Uwalniają czynniki wzrostu, które powodują regenerację komórek. Zabieg można stosować we wszystkich okolicach. Działa stymulująco, odświeżająco, kojąco i odmładzająco. Bardzo wiele naprawia. Nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Przy cerach dojrzałych należy dodatkowo wspomóc skórę innymi zabiegami. Trzeba jednak pamiętać o technice i kolejności ich stosowania, bo przez niewiedzę wiele można popsuć.

* RF mikroigłowa skuteczna do napinania skóry, liftingu, redukcji zmarszczek i blizn oraz opadających tkanek.
* Kwasy chemiczne będą skuteczne do odświeżenia skóry, redukcji delikatnych zmarszczek, likwidacji przebarwień, wyrównania kolorytu i struktury skóry.
* Kwas l-polimlekowy i smart-lift są skuteczne do zwiększania objętości, odbudowy ubytków, wzmocnienia tkanek, tzw. "rusztowania" dla skóry oraz liftingu. Na efekty trzeba troszkę poczekać, ale są długotrwałe.
* Osocze i fibryny przy cerach młodych wystarczą jako samodzielne metody odmładzania skóry. Przy dojrzałych - trzeba je uzupełnić o inne, ale i tak warto.
Ponadto nasz materiał można potraktować jako "opatrunek dla skóry" po bardzo inwazyjnych metodach.
* Kwas hialuronowy /tzw. wypełniacz/ to wyłącznie kamuflaż, krótkotrwały i do tego rozciągający tkanki.

Wybierając metodę trzeba jeszcze wziąć pod uwagę że osoby, które cierpią na choroby autoimmunologiczne nie powinny korzystać z zabiegów związanych z wprowadzaniem preparatów w skórę, które będą utrzymywać się w niej dłuższy czas, np. kwas hialuronowy, kwas l-polimlekowy czy mikronici. Mimo, że są materiałami biozgodnymi, to jednak nie są własną tkanką. U tych ludzi układ odpornościowy, nie musi ale może zareagować nieprzewidywalnie i nadreaktywnie. O ile kwas hialuronowy można rozpuścić, to pozostałych substancji już nie.
Właśnie u nich świetnie sprawdzi się osocze bogatopłytkowe i fibryny, mezoterapie i peelingi chemiczne a także radiofrekwencja mikroigłowa.

Medycyna estetyczna potrafi zdziałać cuda. Odmłodzenie twarzy czy ciała może być tak spektakularne, że odejmie naprawdę sporo lat.

Wspaniale jeśli nie ma ograniczeń - można wówczas dowolnie łączyć różne metody i przeprowadzać zabiegi w takiej ilości, jaka jest optymalna dla danej osoby.