MAGICZNA "40"-STKA...

MAGICZNA "40"-STKA...

Kobieta dojrzała /40+/ zaczyna odczuwać "ten moment" wyraźnego pogorszenia skóry.
Produkcja nowych włókien nadających skórze elastyczności jest znacznie ograniczona.

Zaczyna ona wiotczeć, staje się cieńsza, słabsza, traci napięcie, spada poziom hormonów estrogenu i progesteronu. Ich niedobór jest widoczny przede wszystkim na twarzy, szyi, dekolcie i dłoniach. Skóra stopniowo traci zdolność do regeneracji i odbudowy. Włókna kolagenu i elastyny odpowiedzialne za jędrność ulegają osłabieniu. W organiźmie spada poziom substancji, które stymulują ich odbudowę. Zdecydowanie widać, że twarz ma inny owal, skóra jest cienka, sucha i prześwitują naczynka, pojawiają się głębokie zmarszczki, mocno uwydatniają bruzdy nosowo-wargowe, a usta przypominają "odwróconego banana". Widoczne są plamy pigmentacyjne, cienie i "worki" pod oczami.

"A po 50 -tce"... menopauza, wygląd naszej skóry zmienia się szybko i drastycznie.

Wszystkich zmian jakie zaszły w organiźmie odwrócić nie można. Ale odpowiednia pielęgnacja domowa i zabiegi estetyczne pomogą zmniejszyć objawy związane z upływającym czasem. Ważne jest by właściwie je dobrać, zaplanować i konsekwentnie realizować.
W pielęgnacji domowej należy pamiętać, aby kosmetyki były do "zadań specjalnych"..... muszą zawierać substancje aktywne, które pobudzą syntezę kolagenu i elastyny w skórze oraz poprawią stopień jej nawilżenia. Taka pielęgnacja jest bardzo ważna i potrzebna ale sama nie wystarczy, musimy ją wspomóc dodatkowymi zabiegami z zakresu medycyny estetycznej /mezoterapie, mezolifty, stymulatory tkankowe, nici liftingujące, kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, kwasy chemiczne, itd/.
Warto wówczas udać się do gabinetu medycyny estetycznej i skorzystać z odpowiednio dobranych zabiegów, które pomogą zregenerować, odżywić i nawilżyć skórę twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i ciała.
Aby "zatrzymać czas" i długo cieszyć się piękną i młodą skórą musimy pamiętać, iż pielęgnacja w zaciszu domowym oraz pielęgnacja w gabinecie powinny się wzajemnie uzupełniać. Należy właściwie dobrać i ustalić cały plan pielęgnacyjny i zabiegowy.

Praca nad zdrową i gładką skórą wymaga dużo uwagi. Im wcześniej zaczniemy, tym lepsze rezultaty osiągniemy.