TRÓJKA WSPANIAŁYCH W PEŁNYM SŁOŃCU...

TRÓJKA WSPANIAŁYCH W PEŁNYM SŁOŃCU...

Peelingi chemiczne, których działanie dochodzi do skóry właściwej i powoduje silne złuszczanie, można bezpiecznie wykonać w okresie jesieni. Latem bowiem, przy dużym nasłonecznieniu wzrasta ryzyko powstawania plam pigmentacyjnych.

Istnieje gama kwasów całkowicie bezpiecznych, również w czasie zwiększonego nasłonecznienia. Dobór konkretnego peelingu zależy od indywidualnych potrzeb skóry /o tym ciut dalej/.

Zanim wyjedziemy na urlop, na którym będziemy wystawiać się na dużą ekspozycję słoneczną, odpowiednie peelingi przebudują i wzmocnią skórę, wyrównają jej powierzchnię i pomogą w uzyskaniu równomiernej opalenizny. Zapobiegną kumulacji barwnika w skórze, więc zminimalizują ryzyko tworzenia się nowych plam pigmentacyjnych. Jeśli dodatkowo połączymy je z mezoterapią z kwasem hialuronowym i witaminami, peptydami czy kolagenem albo osoczem bogatopłytkowym, tym lepiej przygotujemy skórę na działanie czynników zewnętrznych. Nie zaszkodzi jej upał, słona morska woda czy silny górski wiatr.
Po sezonie letnim, zajmiemy się jej pielęgnacją i podtrzymywaniem wspaniałej opalenizny, a nie naprawianiem urlopowych szkód.

A oto oni - wspaniali...

* PRX-T 33 - w jego składzie znajdują się: kwas trójchlorooctowy, nadtlenek wodoru w bardzo niskim stężeniu oraz 5% kwas kojowy. To fantastyczny peeling poprawiający strukturę skóry. Bezpośredni efekt to bardzo duże nawilżenie, przywrócenie napięcia skóry twarzy i ciała, wyraźne i widoczne ujędrnienie skóry dekoltu, redukcja blizn. Wspomaganie w terapii malasmy i hiperpigmentacji skóry.

* BioRePeel C 13 - ten dwufazowy, nowoczesny preparat zawiera w składzie nie tylko kwas trójchlorooctowy, salicylowy, winowy i cytrynowy, ale także witaminy C i B2. Działa na przebarwienia, ujednolica kolor skóry i wymiata wolne rodniki, ma działanie anti-aging /wspaniale rewitalizuje, nawilża oraz odmładza; prowadzi do silnej biostymulacji skóry/.

* PQ AGE - substancje czynne, które zawiera to kwas trichlorooctowy TCA, kwas kojowy, nadtlenek mocznika i koenzym Q10. To peeling o właściwościach liftingujących, głęboko odżywiających skórę, stymulujących do wewnętrznej odnowy. Jest idealny do skóry z niedoskonałościami i dla skóry trądzikowej. Jest peelingiem bardzo silnym a zarazem niezwykle bezpiecznym, nie powoduje uszkodzeń naskórka.

Żaden z wymienionych peelingów nie powoduje nieefektownego złuszczania skóry. Po dwóch, trzech dniach może wystąpić jej delikatne prószenie, prawie niezauważalne. Nie ma efektu podrażnienia skóry; może ewentualnie nastąpić lekkie zaczerwienienie, które znika w ciągu godziny. Zabieg można wykonać spokojnie w środku tygodnia.

Przez kilka pierwszych dni po zabiegu, kiedy skóra przebudowuje się, wymaga ochrony. Należy pamiętać o aplikacji kremu z filtrem SPF 50.
Zabiegi z użyciem w/w kwasów mimo, że nie należą do agresywnych i nie powodują nadwrażliwości na promieniowanie UV /nie powodują ryzyka fotouczuleń/, to jednak nie są zabiegami "last minute" i nie wykonujemy ich tuż przed "wejściem na pokład samolotu".
Rozsądnie i bezpiecznie będzie wykonać taki zabieg dwa tygodnie wcześniej.

Noooo, skórę mamy przygotowaną, walizki spakowane i bilet w ręku.... Udanego urlopu!