EFEKTY ROZŁOŻONE W CZASIE...

EFEKTY ROZŁOŻONE W CZASIE...

Polikaprolakton (PCL) - polimer biodegradowalny należący do grupy poliestrów alifatycznych, otrzymywany z kaprolaktonu.
Znalazł wiele zastosowań biomedycznych. Dzięki temu, że w organiźmie człowieka ulega on stopniowemu, powolnemu rozkładowi na skutek hydrolizy wiązań estrowych, który trwa około dwóch lat, jest on stosowany do produkcji implantów oraz wchłanialnych nici chirurgicznych.

W medycynie estetycznej stosuje się stymulator działający jak wypełnienie na bazie polikaprolaktonu o nazwie Ellanse.

Biostymuluje on produkcję kolagenu typu I /tego właściwego, fizjologicznego a nie pourazowego/, dzięki czemu rezultat w postaci wypełnienia narasta subtelnie. Twarz nie traci swej naturalności, a dodatkowo z każdym dniem jest odmładzana poprzez silny proces rewitalizacji. Skutkiem jest równoległy efekt wypełnienia, poprawa jakości skóry, redukcja oznak starzenia, korekcja zmarszczek statycznych i fałdów, zagęszczenie, wygładzenie i napięcie skóry.
Za pomocą Ellanse wygładzamy zmarszczki nosowo-wargowe; zmarszczki na policzkach; podbródku i brodzie; w linii żuchwy; w kącikach ust. Jest również stosowany do wypełnień zapadniętych policzków, skroni, okolic oczu i pourazowych ubytków.

Preparat działa stopniowo przywracając to, co zostało utracone. Pozwala na uzyskanie efektu podparcia i eliminację "cieni" na twarzy oraz wyraźną poprawę konturu.
Efekt może utrzymywać się od roku do czterech lat, w zależności od tego jaki wariant preparatu wybierzemy.

Ellanse S -1 rok; Ellanse M -2 lata; Ellanse L -3 lata; Ellanse E -4 lata.

Z kolei preparat Ellanse Hands służy do odmładzania skóry dłoni. Efekt jest zdecydowanie dłuższy, niż przy zastosowaniu kwasu hialuronowego.

Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Lokalne zaczerwienienie, obrzęk bądź siniak ustępują samoistnie po kilku dniach. Produkt jest w pełni wchłaniany.

Polikaprolakton to naturalnie gładsza i młodsza skóra z wyraźnie zredukowanymi liniami, brudami, zmarszczkami i fałdami.