ODMŁADZANIE NIEJEDNO MA IMIĘ...

ODMŁADZANIE NIEJEDNO MA IMIĘ...

Zabiegi medycyny estetycznej zmierzają w kierunku przywrócenia twarzy tych cech, które kojarzą się z młodością. 

Przyjmujemy, że młoda twarz to taka, która ma proporcje zbliżone do odwróconego trójkąta /podstawa jest na górze i zwęża się w kierunku brody/. Z czasem te proporcje zmieniają się prowadząc w wieku mocno dojrzałym do odwrócenia trójkąta podstawą do dołu i wtedy jesteśmy tym faktem bardzo mocno zasmuceni... Dzieje się tak dlatego, że zmienia się struktura tkanek w całym naszym organiźmie, w tym również twarzy. Dodatkowo zanika tkanka tłuszczowa, która akurat na twarzy jest bardzo pożądana. W efekcie tych zmian ruchome tkanki /mięśnie i skóra, która z wiekiem staje się mniej sprężysta/ przemieszczają się w dół. Pojawiają się bruzdy, zmarszczki, opadają kąciki ust a owal zaburzają tzw. "chomiki", zapada się skóra pod oczami i mamy "dolinę łez" i .... bardziej nie będę Państwa denerwować. Skupmy się raczej na tym, jak te "oznaki popsucia - naprawić".

Stosujemy wiele metod /biostymulatory, nici chirurgiczne, mezolifty, wypełniacze, mezoterapie, zabiegi autologiczne, peelingi chemiczne, różnego typu aparaturę/. Czasami należy dodać objętości, wydłużyć, poszerzyć lub zwęzić, unieść brwi czy policzki. Wszystko zależy od przypadku. Każdy człowiek odwiedzający gabinet jest inny i ma inne problemy estetyczne. Na każdego trzeba spojrzeć indywidualnie, ocenić etap "dojrzałości skóry" i określić źródło problemu, a następnie przeanalizować możliwości terapeutyczne i uzgodnić plan zabiegów. Tylko takie podejście gwarantuje satysfakcjonujący efekt końcowy.
Niestety nie da się określić uniwersalnej ilości zabiegów, ich łączenia i częstotliwości ponieważ każda twarz wymaga innego typu poprawek. Poza tym potrzeba dużej wyobraźni, ponieważ pełne efekty wielu zabiegów widzimy dopiero po pewnym czasie.

Nie starzejemy się w ciągu miesiąca; nie oczekujmy więc, że w jeden miesiąc odmłodniejemy. Taka terapia to zazwyczaj szereg drobnych korekt, które ogólnie wpływają na polepszenie wyglądu skóry twarzy, szyi, dekoltu itd.

I.... niestety nie ma jednego zabiegu, który byłby w stanie rozwiązać każdy estetyczny problem. Na odmłodzenie twarzy trzeba patrzeć wielowymiarowo i korzystać z różnych metod, a także okresowo je powtarzać. Systematyczność i konsekwencja to podstawa każdej terapii.

Medycyna estetyczna jest bardziej sztuką niż rzemiosłem.