WYJĄTKOWE ODMŁADZANIE SKÓRY...

WYJĄTKOWE ODMŁADZANIE SKÓRY...

PRX-T33 to metoda chemicznej biorewitalizacji skóry, wykorzystywana w wielu problemach dermatologicznych oraz w walce ze skutkami jej starzenia. Zabieg łączy w sobie właściwości liftingująco - odmładzające, oczyszczające i wybielające. Jest połączeniem trzech substancji: kwasu TCA /kwas trójchlorooctowy/, nadtlenku wodoru i kwasu kojowego.

Poszczególne składniki wzajemnie wzmacniają swoje działanie, jednocześnie niwelując efekty niepożądane każdego z nich:
* nadtlenek wodoru - zwiększa powinowactwo receptorów na działanie kwasu TCA przy jednoczesnym regulowaniu głębokości jego działania. Ogranicza reakcje niepożądane i przyśpiesza gojenie;
* 33% kwas TCA - stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów. Efekt ten zwiększany jest przez nadtlenek wodoru zawarty w preparacie. Ponadto obecność nadtlenku zmniejsza uszkodzenia skóry oraz bolesność zabiegu. Kilkudniowa rekonwalescencja nie jest już wymagana jak w przypadku peelingu samym kwasem TCA;
* 5% kwas kojowy - jego zadaniem jest rozjaśnienie ogólne skóry.

Preparat PRX-T33, który ma postać żelu stosowany jest na oczyszczoną i odtłuszczoną skórę. Nakładany jest kilkukrotnie, warstwowo i jednocześnie wmasowywany. Czas działania preparatu na skórze zależy od efektów, które chcemy osiągnąć, zazwyczaj jest to kilka minut. Następnie wszystko zmywamy wodą.

Wskazaniem do zastosowania PRX-T33 jest:
* biorewitalizacja /utrata napięcia skóry na twarzy, szyi, dekolcie, biuście i innych częściach ciała/;
* płytkie i średniogłębokie zmarszczki statyczne;
* fotostarzenie skóry /melasma i hiperpigmentacja/;
* redukcja blizn /potrądzikowych i rozstępów/;
* terapia trądziku;
* oczyszczanie twarzy /wygładza skórę i ułatwia redukcję zaskórników/;
* profilaktyka starzenia skóry.

Zabieg jest przyjemny i bezbolesny, skóra nie jest zaczerwieniona, podrażniona i nie złuszcza się. Nie jest wymagany urlop w pracy jak w przypadku innych kwasów. Można stosować go przez cały rok, również w porze lata. 
Efekty działania peelingu zauważalne są "gołym okiem" już po pierwszym zabiegu. Skóra jest wyraźnie napięta i sprawia wrażenie silnie nawilżonej. Po serii 5 zabiegów wykonywanych w tygodniowych odstępach, następuje długotrwały efekt dzięki odbudowie głębokich warstw skóry.

PRX-T33 można wykonać jako samodzielny peeling lub łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.