DEPILACJA WOSKIEM... IDEALNIE GŁADKIE CIAŁO

Wszystkie marzymy o gładkiej skórze bez zbędnego owłosienia, którą mogłybyśmy cieszyć się przez okrągły rok. Nic dziwnego, bo tak naprawdę to synonim zadbanej kobiety i chyba żadna z nas nie wyobraża sobie wyjścia na basen czy założenia letniej sukienki bez uprzedniej depilacji. Niestety sprawa nie jest taka prosta, o czym doskonale wiedzą szczególnie posiadaczki ciemnych i mocnych włosów. Łatwe sposoby, takie jak golenie czy kremy, dają bardzo krótkotrwałe efekty i często kończą się podrażnieniem.

Depilacja woskiem jest bardzo skutecznym i relatywnie tanim sposobem na mechaniczne pozbycie się niechcianego owłosienia z okolic twarzy, pach, ramion, pleców, dłoni, nóg pośladków czy bikini. Naturalny wosk o płynnej konsystencji nałożony na wybrane miejsca zastyga, a następnie zdecydowanym ruchem zostaje oderwany wraz z włoskami. Zabieg ma tę przewagę nad innymi metodami, że wyrywa je wraz z cebulkami przez co uszkodzona zostaje macierz włosa. W efekcie niektóre z włosów już nigdy nie odrosną. A pozostałe... naruszone mieszki nie są w stanie ponownie wyprodukować tak mocnego włosa jak na początku. Dzięki temu można cieszyć się gładką skórą nawet do sześciu tygodni, a odrastające włoski nie drapią i są dużo delikatniejsze niż po goleniu maszynką, co przekłada się na konieczność powtarzania zabiegu z mniejszą częstotliwością.

Po zabiegu skóra staje się gładka, oczyszczona i doskonale przygotowana do wchłaniania składników odżywczych zawartych w kremach, balsamach i oliwkach. Dzieje się tak ponieważ wosk z bezpieczny sposób zrywa wierzchnią warstwę martwego naskórka, nie porażnia skóry, nie powoduje powstawania zaczerwienień, pieczenia i świądu.

Depilacja woskiem mimo że skuteczna, nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem są tzw. "pajączki", żylaki kończyn dolnych, alergia na wosk, okres tuż przed i zaraz po intensywnym opalaniu, leki przeciwkrzepliwe, patologicznie zmienione miejsca zabiegowe.

Depilacja woskiem nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale dla jego prawidłowego przeprowadzenia potrzebne są doświadczenie i wiedza, dlatego warto skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego /oznacza to: mniej bólu i ekspresowe tempo/. Dodatkowym plusem jest użycie preparatów, które znieczulają oraz spowalniają odrastanie włosków. Większość z nich ma także właściwości przeciwzapalne i łagodzące podrażnienia. /Osoby z niskim progiem bólu oraz z mocnym owłosieniem mogą przyjąć Paracetamol lub Ibuprofen na 45 minut przed zabiegiem/.

Czego nie wolno robić przez dwa, trzy dni po depilacji...
* nie zakładać ciasnych ubrań,
* odstawić intensywne ćwiczenia fizyczne,
* zapomnieć o saunie i basenie,
* absolutnie nie stosować peelingów chemicznych oraz balsamów brązujących.

Po kilku dniach wskazane jest rozpocząć stosowanie delikatnych peelingów, które zapobiegną wrastaniu włosków i zapaleniu mieszków włosowych. A jeśli się już pojawią... najskuteczniejszymi preparatami na złagodzenie są: Alantan /przyśpiesza gojenie ran/, Linomag /skutecznie nawilża i wygładza skórę bez uczucia lepkości/ czy Tribiotic /zapobiega rozwojowi zakażeń bakteryjnych w przypadku drobnych ran, zadrapań/.

Depilacja woskiem jest cenioną metodą pozbywania się niechcianego owłosienia ze względu na jej dokładność oraz trwałość.